menopecia

Menopoz Şampuanı Saç Dökülmesini Önler mi?

Menopoz Şampuanı

Belli bir yaştan sonra kadınların mutlaka karşılaşacağı süreç aynı zamanda bir çok şikayete neden olmaktadır. Onların en başında geleni ise kadınlarda saç dökülmesi problemi olarak  görmekteyiz. Aslında bu dökülme bir çok sorunun bir araya gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlara örnek vermek gerekirse (İlerleyen yaş, kalite kaybı, yenilenme hızında düşüş, incelme, kuruluk ve kuaför hizmetleri) bir araya gelerek menopoz’da meydana gelen östrojen düşmesi ile saç dökülmesi sorunu ortaya çıkmaktadır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?
Tüm dökülmelerde geçerli olan uygulama soruna yönelik çözüm geliştirmektir. Bunun için dökülme tipini tespit ederek ona göre önlem alınır. Örnek erkeklerde dökülmelerin %95’li önemli bir oranı DHT hormonu kaynaklı olup, DHT engelliyici maddeler kullanarak önlenir. Kadınlardada yine aynı şekilde %50’si DHT kaynaklı olup, geri kalan kısım ise Menopoz, Guatr Hastalığı, Kansızlık, Demir Eksikliği ve Gebelik dökülmelere neden olmaktadır. Yukarda ki nedenlerden size uygun olanı tespit edip hastalıktan kaynaklamıyorsa öncelikle o hastalığı tedavi etmeniz gereklidir.

Menopoz Şampuanı Saç Dökülmesini Önler mi?
Geçtiğimiz gün gazetelerde haber değerinde bir ürünün sinyali verildi. Başlıkta “Menopoz Artık Saç Dökmeyecek” şeklinde sunulan haberi okumaya başladığınızda hemen bir ürün ile karşılaşıyorsunuz. Şampuan şeklinde üretimi yapılacağı duyurulan haberde hemen bunun ciddi bir haber değilde bir ürün tanıtımı olduğunu anlıyorsunuz.

Hiç Bir Şampuan Saç Dökülmesini Önleyemez!
Başlığa dikkat edin ve aklınızdan çıkarmayın. Şuan ülkemizde en az 10 milyon menopoz döneminde olan kadın bulunmaktadır. Bu durum aslında bir çoğu için çok kazançlı bir pazar anlamına gelmektedir. Menopoz döneminde görülen saç dökülmesinden yola çıkarak kazanç sağlamayı amaçlamaktadır. Lakin hiç bir şampuan saç dökülmesini önleyemez. Saçınıza 3-5 dakika uygulayıp sonrasında duruladığınız şampuan etkisi o an itibariyle bitmektedir. İşte Şampuanların sağlayacağı imkanlar bu kadar olacaktır.

Şampuan Temizleyici ve Kepek Probleminde Etkilidir
Saç dökülmesine olumlu hiç bir etkisi olmayan şampuan içeriğine eklenen Climbazol ve Ketokozanol maddesi ile çok süper kepek önceliyici olabilir. Temizleyici ve kepek önleyici dışında hiç bir işe yaramaz.

 Menopo 46

Menopoz Döneminde oluşan saç dökülmeleri için özel bilimsel maddeler olup, onun içinde detaylı bilgileri yine sitemizde bulacaksınız. Özetle menopoz şampuanı yada buna benzer isimlerle piyasada satılan hiç bir şampuan saç dökülmesini durdurma ve yeni saçları çıkarma gibi özelliklere sahip değildir.

Share
   Paylaş

Yorum yapılmamış

kecoa

En Çok Okunanlar

Sorry. No data so far.menopecia